Dzisiaj jest 16.09.2019.

Imieniny

16 Września 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Antym, Cyprian,
Edyta, Edda,
Eufemia, Eugenia,
Franciszek,
Jakobina, Kamila,
Kornel, Lucja,
Łucja, Sebastiana,
Sędzisław, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 107 dni.
Jesteś w:    Start
Koncert profilaktyczny Drukuj
       W miniony poniedziałek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie profilaktycznym Grzegorza Stępnia – czynnego muzyka Oddziału Zamkniętego pt: „Złe wpływy” Czy słowem można zabić? Młodzież i nauczyciele uczestniczący w koncercie bardzo wysoko ocenili merytoryczną i estetyczną formę koncertu.

 
Narodowe Czytanie w Pałacyku Oborskich Drukuj
         7 września 2019 roku w Pałacyku Oborskich odbyło się Narodowe Czytanie zorganizowane przez II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. W tym roku  młodzież czytała nowele polskie. W tej pięknej akcji wzięli udział uczniowie i polonistki Jadwiga Stala – Dudek i Grażyna Paduch z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu. Zgromadzeni widzowie mieli okazję wysłuchać nowel: „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynkę”  Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Brunona Schulza. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc. 
Narodowe Czytanie nowel polskich w Zespole Szkół Budowlanych Drukuj
       Młodzież z klas III TB i III TC pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego Jadwigi Stali – Dudek i Grażyny Paduch  na lekcji języka ojczystego czytała wybrane nowele. Uczennice przygotowały także prezentację multimedialną, która przybliżyła uczestnikom  gatunek literacki jakim jest nowela, a także przybliżyła sylwetki najwybitniejszych  twórców. Niecodzienna lekcja języka polskiego wprowadziła uczniów w   literaturę okresu pozytywizmu. Lekcja została przeprowadzona przy współpracy z paniami profesor z biblioteki szkolnej: Bogumiła Starzyk i Iwoną Koperą. Celem lekcji było zachęcenie młodzieży do czytania tekstów literackich.

Czytaj całość
 
Plan lekcji 2019/2020 Drukuj

Aktualny plan lekcji (od 9 września 2019r). 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 825