Dzisiaj jest 25.02.2021.
Jesteś w:    Start
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją Drukuj
Drodzy Rodzice
Dzisiaj, 23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.
W wyniku utrzymującej się od marca 2020 roku pandemii, liczba osób w Polsce cierpiących na depresje i zaburzenia psychiczne wzrosła do około 1,8 miliona.
Depresja jest chorobą, która coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. Jest ona tym bardziej niebezpieczna, bo często niewidoczna.
Dbajmy o nasze dzieci, nie zostawiajmy ich z problemem samych.

 
Konkurs - Pastisz -zabawa fotografią Drukuj
Zapraszamy wszystkich szczególnie uczniów klas architektonicznych do konkursu.
Fotografia otacza nas wszędzie jest tez typowym sposobem komunikowania między sobą. Fotografia stała sią nośnikiem kultury i rodzajem sztuki. A może by tak poprzez fotografie spojrzeć na dzieła wielkich mistrzów minionych epok. Mamy dla Was w tym czasie zdalnego nauczania konkurs.
Odwołując się do wybranego polskiego dzieła malarskiego "Okresu Młodej Polski" stwórz fotograficzna inscenizacje za pomocą pastiszu. Przebierając się za bohatera obrazu, oddaj nastrój chwili i uwypuklij główny motyw, a następnie zrób zdjęcie swoje czyli pastiszu i pierwowzoru.
Termin na oddanie prac fotograficznych - 31 marca 2021 na szkolny adres platformy organizatorów.

Organizatorzy konkursu Elżbieta Światowiec, Annna Matras -Moryl, Jadwiga Stala -Dudek

Przykłady:
 
Mamy logo projektu "EU Values for Inclusion" Drukuj
     Zakończyło się głosowanie na logo projektu Erasmus+ „EU Values for Inclusion”. Wszystkie zgłoszone loga były interesujące. Uczniowie szkół partnerskich w Słowenii, Hiszpanii i Włoszech oddali również swoje głosy przez Internet Głosy rozkładały się równomiernie. Zwyciężyło to samo, na które zagłosowała większość uczniów i nauczycieli ZSB Mielec.  Autorką jest Sofija ze Słowenii.

 
Rozpoczęcie nowego projektu Drukuj
     Nasza szkoła rozpoczęła kolejny już unijny project Erasmus+ o tytule “EUvalues for inclusion” czyli „Wartości UE dla Integracji w Szkole” finansowanego w ramach programu europejskiego Erasmus +, Sektor: Edukacja Szkolna, Akcja KA229. „Partnerstwa strategiczne w dziedzinie kształcenia i szkolenia – Współpraca Szkół” w latach 2020-2022.

W projekcie biorą udział 4 szkoły z następujących krajów:
IES Atenea (Instituto de Educación Secundaria) w Alcalá De Henares w Hiszpanii
(Istituto Di Istruzione Superiore) I.I.S. "Alfonso Maria de' Liguori" w Sant'Agata De' Goti we Włoszech
Osnovna Šola w Pivka w Słovenii
Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

Chętnych uczniów zapraszamy do współpracy. Na razie internetowo, ale po zakończeniu pandemii planowane są wyjazdy uczniów do tych szkół.


Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 981