Dzisiaj jest 15.12.2019.
Jesteś w:    Start
Przyszli architekci zgłębiali tajniki impresjonizmu. Drukuj

     10 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyła się niecodzienna lekcja Impresjonizm w sztuce. Wykład był przeznaczony dla wszystkich klas technikum o innowacji pedagogicznej projektowanie architektoniczne. Prelekcję wygłosiła Ewa Barycka z Fundacji Beksiński. W czasie zajęć wykorzystano reprodukcje obrazów najwybitniejszych twórców impresjonistycznych: Clauda Moneta, Edwarda Maneta, Auguste Renoira, Edgara Degasa, Camille Pissarro.


Czytaj całość
 
Finał unihokeja. Drukuj
Finale Rejonowym Unihokeja.
1 miejsce zajęła drużyna chłopców ZSB Mielec, natomiast drużyna dziewcząt zajęła 4 miejsce. Trenerem zespołów był Krzysztof Łapa. Gratulacje.

 
Politechnika Rzeszowska Drukuj
       9.12.2019r. uczniowie klasy IV b technikum z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zwiedzili Politechnikę Rzeszowską wraz z wychowawczynią Agatą Robak i nauczycielką Marią Pietras. Celem wyjazdu było przede wszystkim zapoznanie się z kierunkami kształcenia, aby przyszli maturzyści mogli dokonać dobrego wyboru w czasie podejmowania decyzji o kontynuowaniu nauki na wyższej uczelni. W tym dniu uczniowie mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Politechniki Rzeszowskiej. Zwiedzili laboratoria wydziałowe w: Katedrze Infrastruktury i Gospodarki Wodnej i Zakładzie Inżynierii i Chemii Środowiska.


Czytaj całość
 
Szkolenie Państwowej Inspekcji Pracy Drukuj

      4 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczniów klas IV TA, IV TC zorganizowane w ramach programu "Kultura bezpieczeństwa", które przeprowadzili inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie.
W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie prawa mają młodzi pracownicy oraz na co zwracać szczególną uwagę podejmując pracę. Omówiono również zagadnienia dotyczące przyczyn i skutków wypadków przy pracy, oraz sposobów ochrony. Uczniowie obejrzeli film na temat wypadków w pracy i wysłuchali komentarza inspektorów.
Na zakończenie odbył się quiz sprawdzający zrozumienie omawianych zagadnień.
Opracował: Dariusz Kopera


 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 874