Dzisiaj jest 29.11.2020.
Jesteś w:    Start
ISOVER - szkolenie on-line Drukuj
     20 listopada 2020 r. firma ISOVER Saint-Gobain z centrum szkoleniowego z Gliwic przeprowadziła drugie szkolenie online teoretyczno-praktyczne dla uczniów z klas IVa’ TB i IIIb BS z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu:  IVa’TB kształcących się w zawodzie technik budownictwa i 3b BS kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
Kurs został przeprowadzony przez Kierownika Produktu/Instruktora Pana Leszka Hadulę. Uczniowie podczas szkolenia zapoznali się z jakością, bezpieczeństwem, zdrowiem, trwałością, oszczędnością i ekologią stosowaną przez firmę Isover Saint-Gobain. Młodzież była pod ogromnym wrażeniem szkolenia online, zdobyte wiadomości niewątpliwie wzbogaciły ich wiedzę.
Czytaj całość
 
Zespół Szkół Budowlanych żegna kapitana Jerzego Dębickiego Drukuj
     20 listopada 2020 roku w wieku 91 lat zmarł Jerzy Dębicki  - Kapitan Wojska Polskiego, harcerz Szarych Szeregów, żołnierz Armii Krajowej oraz działacz podziemia antykomunistycznego. Jerzy Dębicki pełnił także funkcję prezesa Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu. Został odznaczony m.in. Krzyżem z Mieczami Orderu Krzyża Niepodległości oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
     Dyrekcja, nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu z głębokim żalem żegna niezwykłego człowieka, który od nadania szkole zaszczytnego imienia Żołnierzy Armii Krajowej stał się honorowym członkiem społeczności ZSB, uczestniczył w akademiach z okazji święta patrona szkoły, a także Narodowego Święta Niepodległości, wygłaszał liczne prelekcje. Młodzież zawsze z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwała się w słowa pana Dębickiego. Był dla wszystkich uczniów żywą lekcją historii.

Czytaj całość
 
Krwiodawstwo w ZSB Drukuj
      W Zespole Szkół Budowlanych od lat działa klub HDK. Należą do niego uczniowie, którzy regularnie oddają krew. Corocznie jest to kilkadziesiąt litrów, ofiarowanej potrzebującym ludziom, krwi. Na przestrzeni lat liczba uczniów pragnących podzielić się tą płynną tkanką znacznie wzrosła. Każdego roku w szkole organizowane są spotkania z przedstawicielem Regionalnego Punktu Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Mielcu. Takie spotkanie miało miejsce również w tym roku.

Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE W SPRAWIE OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH Drukuj
         Jak w latach poprzednich i w tym roku nie mogło zabraknąć zmagań najzdolniejszych w dziedzinie budownictwa uczniów naszej szkoły. Eliminacje szkolne OWiUB są pierwszym etapem tego konkursu i odbędą się w naszej szkole na początku grudnia. W związku z epidemią nie znana jest jeszcze forma eliminacji, tzn. zdalna czy stacjonarna.
Zapraszamy uczniów klas III i IV Technikum Budowlanego, którzy są zainteresowani udziałem w olimpiadzie i chcieli by sprawdzić swoją wiedzę z przedmiotów zawodowych budowlanych do zgłaszania się do nauczycieli: Elżbiety Światowiec, Anny Matras-Moryl i Marii Pietras. Mamy nadzieję, że epidemia nie pokrzyżuje planów związanych z olimpiadą i wszystkie jej etapy będą mogły się odbyć.
    Z budowlanym pozdrowieniem
Komisja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych  
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 950