Dzisiaj jest 19.11.2019.
Jesteś w:    Start
Ekologiczne torby z Polski do Anglii Drukuj
       Kolejnym punktem programu ERASMUS+ był wyjazd do Withby, miasta na wschodnim wybrzeżu w pobliżu, którego urodził się James Cook - żeglarz, kartograf i odkrywca. Spacer po uroczym wybrzeżu Morza Północnego w czasie odpływu zostawił nie zapomniane wrażenia. Na drodze odkrywania Anglii znalazł się również York. Charakter temu miastu nadali Rzymianie oraz Wikingowie. Spacerując przytulnymi uliczkami można było podziwiać zachwycającą architekturę murów, bram, wież, budynków i katedry z minionych wieków.

Czytaj całość
 
Spotkanie z merem Peterlee Drukuj
    W dniu 14.11.2019 w  przerwie miedzy zajęciami uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu mieli niepowtarzalną okazję spotkania się z merem miasta Peterlee. Pan Mer Terry Duffy przywitał uczestników międzynarodowego projektu Erasmus+ w mieście Peterlee, zapoznał się z naszymi działaniami i życzył udanego pobytu w Anglii mimo niesprzyjającej pogody.

Czytaj całość
 
Tworzenie europejskich legend Drukuj
     Kolejne działanie w szkole Shotton Hall w Anglii dla uczestników międzynarodowego projektu unijnego Erasmus+ "From Columbus to Atlantis" było przedstawienie bohaterów legend narodowych . Dla Anglii był to Robin Hood, a dla Polski Janosik. Grupa uczniów z każdego kraju przedstawiła swojego bohatera w formie komiksu opisując jego działalność. Następnie w grupach międzynarodowych uczniowie stworzyli nowe europejskie legendy i opowiadali je pozostałym.

Czytaj całość
 
Warsztaty filmowe w Newcastle Drukuj
       Kolejny dzień pobytu polskich uczniów w Anglii to warsztaty filmowe w Tyneside Cinema w Newcastle. Uczniowie zostali zapoznani z sposobem kręcenia filmów oraz klipów dźwiękowych. Znowu w międzynarodowych grupach pod przewodnictwem wykwalifikowanej kadry filmowej mieli niepowtarzalną okazję samodzielnie stworzyć 3 klipy filmowe do różnych rodzajów muzyki.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 859