Dzisiaj jest 31.10.2020.
Jesteś w:    Start
Konkurs fotograficzny, filmowy, plastyczny "Moje Święto Niepodległości" Drukuj
      Konkurs jest organizowany z okazji obchodów Narodowego Święta  Nieodległości. Na historię naszego kraju bardzo często składają się działania ludzi, którzy dzięki swoim pasjom, wysiłkom, marzeniom, zmieniają Polskę. Każdy z nas czuję się Polakiem. Udowodnijcie, że pamiętacie o Ojczyźnie i potraficie uczcić to piękne narodowe święto.   Na zdjęciach, czy filmikach prześlijcie np. miejsce pamięci, bądź też swoje zdjęcia z flagą, albo tez upamiętnijcie wydarzenie, które kojarzy Wam się z Niepodległością. Czekamy na Wasze dzieła do 5 listopada. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma oceny z języka polskiego i historii, natomiast trzy pierwsze miejsca zostaną uhonorowane nagrodami rzeczowymi. Pytania prosimy kierować do pani Bogumiły Starzyk i Jadwigi Stali – Dudek. 
Zarządzenie w sprawie zdalnego nauczania Drukuj 
Wyjątkowe Święto Budowlanych Drukuj
      Rokrocznie w Zespole Szkół Budowlanych obchodzony jest  Dzień Budowlanych, w czasie którego uczniowie klas pierwszych włączani są w poczet uczniów ZSB. W tym roku ze względu na pandemię i zasady bezpieczeństwa, uczniowie klas pierwszych musieli się w wybranym dniu przebrać w określone stroje. Samorząd Uczniowski  wśród „pierwszaków” przeprowadził losowanie tematyczne strojów. Klasa I A technikum musiała przygotować przebrania  z bajek Disneya, II TB w wybranym dniu stała się bohaterami bajki „Pszczółka Maja”, natomiast młodzież z Branżowej szkoły stała się hipisami. Wychowawcy klas pierwszych także musieli dostosować się strojem do swoich klas. Uczniowie wykazali się kreatywnością w przygotowywaniu kostiumów. Dlatego też 15 października w mieleckiej „budowlance” było barwnie i kolorowo. Pomysłodawczyniami zabawy były opiekunki SU Agata Robak i Monika Sosińska.

 
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Budowlanych Drukuj
Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!
(B. Conklin)


Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Budowlanych
14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień nauczyciela - święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów oraz pracowników oświaty.  W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu przygotowali dla nauczycieli wiele niespodzianek, a także piękne życzenia. Pan Dyrektor Stanisław Starzyk złożył wszystkim pracownikom życzenia z okazji tego wyjątkowego święta, a także nagrodził nauczycieli za wyróżniającą się pracę dydaktyczno – wychowawczą. W tym roku szkolnym nagrodzeni zostali: Dariusz Kopera, Teresa Krzysztoforska, Mariusz Mazur, Elżbieta Błąk, Edyta Bodziony, Agata Robak, Jadwiga Stala – Dudek i  Mirosław Kilian. Nagrodę Starosty Powiatu Mieleckiego otrzymał kierownik szkolenia praktycznego Lucjan Gołebiowski.  Przyznano także trzy Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnią Służbę” . Srebrne odznaczenia otrzymali: wicedyrektor Adam Snopkowski i  nauczycielka pani Joanna Balcerzak, natomiast złoty medal dostała pani sekretarz Dorota Godek. Pan dyrektor nagrodził także pracowników socjalnych: panią Barbarę Kycior i panią Dorotę Siembab.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 939