Dzisiaj jest 18.02.2018.

Imieniny

18 Lutego 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława,
Zuzanna, Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Jesteś w:    Start
Nowe tablice edukacyjne DEKORAL, BONDEX, DREWNOCHRON Drukuj
      14 lutego 2018r. zostały umieszczone tablice firmy PPG Deco Polska Sp. z o.o. w sali lekcyjnej w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu. Tablice niosą szeroką treść nauczania dydaktycznego, utrwalają wiedzę z zakresu szerokiego zastosowania farb w budownictwie np. kolorowe i białe emulsyjne do wnętrz, podkłady i grunty, materiały do ochrony i dekoracji drewna na wewnątrz i zewnątrz pomieszczeń, malowanie  różnych gatunków drewna, a także lakierobejce, olej i impregnaty do wszystkich rodzajów drewna. Informują o wysokich standardach wyrobów uzyskiwanych przez tę wiodąca firmę w branży malarsko - dekoracyjnej. Edukacyjne tablice zostały pozyskane dzięki współpracy nauczyciela przedmiotów zawodowych Marii Pietras z przedstawicielami firmy  PPG Deco Polska Sp. z o.o.

Czytaj całość
 
Jodrell Bank Science w Macclesfield w hrabstwie Cheshire. Drukuj
      Trzeci dzień pobytu w Anglii w ramach projektu Erasmus+ przyniósł uczniom ZSB wiele wrażeń związanych z astronomią. Młodzież ośmiu krajów odbyła wycieczkę do obserwatorium Jodrell Bank Science w Macclesfield w hrabstwie Cheshire. Znajduje się w nim słynny Teleskop Lovella i wiele innych urządzeń do przeprowadzania badań astrofizycznych.

Czytaj całość
 
Planetrium w Anglii Drukuj
     Wieczorem wizyta w planetarium przeniosła nas w odległe galaktyki. Uczniowie oglądali różne konstelacje i układy gwiazd, rozpoznawali gwiazdozbiory. Prowadzący z dużym poczuciem humoru opowiadali ciekawostki o planetach naszego układu słonecznego.

Czytaj całość
 
Speedwell Cavern Drukuj
       We wtorek 13 lutego uczniowie zwiedzali Speedwell Cavern, jaskinie w Castleton, płynęli łódką w podziemnych kanałach byłej kopalni. Przebywali w grotach sprzed 350 mln lat. Obserwowali ręczne zaplatanie lin metodami sprzed wieków. Po mocnych wrażeniach przyszedł czas na podziwianie piękne gotyckiej architektury kościoła anglikańskiego z 11 wieku.

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 634