Dzisiaj jest 27.02.2017.

Imieniny

27 Lutego 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Anastazja,
Auksencjusz,
Gabriel, Gabriela,
Honoryna, Leander,
Leonard, Sierosława
Do końca roku zostało 308 dni.
Jesteś w:    Start
Nowe tablice edukacyjne Tikkurila Drukuj
      21 lutego 2017r. zostały umieszczone tablice firmy Tikkurila na korytarzu szkolnym w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu. Tablice niosą szeroką treść nauczania dydaktycznego, utrwalają wiedzę z zakresu farb ściennych np. stopnie połysku-emalie, farby tablicowo-magnetyczne, podbarwiany tynk i ukazują przygotowanie, malowanie  różnych gatunków drewna oraz nowoczesne wykończenie powierzchni za pomocą tapet z włókna szklanego.

Czytaj całość
 
Kolektor Słoneczny czy pompa ciepła? ? Niecodzienne szkolenie w ZSB Drukuj
Smog dokuczał  nam wszystkim tej zimy. Czy jest na to zjawisko jakiś sposób? Tak – ograniczenie emisji zanieczyszczeń powstałych w czasie spalania w urządzeniach grzewczych. Technolodzy sanitarni z klas III TB – i IV TB zgłębiali wiedzę  w czasie szkolenia dotyczącego odnawialnych źródeł energii. Wykład wygłosiła Agnieszka Kopera , pracownik Urzędu Miasta w Mielcu , która odpowiada za program dofinansowań modernizacji instalacji grzewczych. W czasie prelekcji uczniowie mieli okazję poznać szczegóły programu oraz plany kolejnych projektów dotyczących OZE. Z kolei specjalista z firmy Sunox Wojciech Krawczyk przedstawił szczegóły techniczne rozwiązań powietrznych pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych przeznaczonych do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Szkolenie zorganizowała nauczycielka przedmiotów zawodowych Elżbieta Światowiec.

 
11 Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Drukuj
11. Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla klas drugich odbył się w dniu 19.02.2017 w naszej szkole.Tym razem dotyczył on tematu „Oferty Kulturalne”.

Laureatami etapu szkolnego zostali:

I miejsce – Katarzyna Kapinos
II miejsce – Jan Indyk
III miejsce - Michał Surowiec
 
Uczniowie ci będą reprezentować ZSB w dniu 13.03.2017 o godzinie 11.00 w drugim międzyszkolnym etapie konkursu, który odbędzie się w naszej szkole. Życzymy powodzenia!
Dyplomy i nagrody wręczył pan dyrektor Stanisław Starzyk i pogratulował wszystkim uczniom udziału i dobrych wyników.


Czytaj całość
 
Uczeń z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu laureatem prestiżowego Turnieju "Złota Kielnia" Drukuj
     W dniach 8 - 10 lutego 2017 roku odbył się Centralny etap XLVI edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Najbardziej prestiżowego konkursu budowlanego. Była to już  czwarta edycja, która odbywała się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Targów Budownictwa „Budma 2017”. W centralnym etapie nie mogło, jak co roku, zabraknąć uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Po zaciętej rywalizacji laureatem został Maciej Osmola, który zajął trzecie miejsce w Finale Centralnym XLVI Edycji Turnieju Budowlanego,, Złota Kielnia’’ w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w  kwalifikacji: wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 511