Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu
Kategoria:

We wtorek, 11 stycznia 2022 dziesięciu uczniów ZSB z klas 3TC, 3TCp, 3TAp, 2TAp, 1TBp i 1TAp spotkało się na platformie ZOOM pracując w projekcie Erasmus+ „EU Values for Inclusion”. Przygotowywaliśmy się do następnego – już międzynarodowego spotkania, które odbędzie się w styczniu 2022. Na tym spotkaniu planowana jest aktywność „Once upon a time....” w osobnych pokojach, gdzie zostaną przydzieleni uczestnicy z Polski, Hiszpanii, Włoch i Słowenii. Aktywność polega na wspólnym wymyślaniu jakiejś historii szkolnej- pierwsza osoba zaczyna opowiadać jakąś historię i typuje następnego uczestnika, która kontynuuje opowieść (1, 2 zdania w języku angielskim). Wymyślana historia ma nawiązywać do wartości UE: równości. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie historie powstaną na naszym następnym międzynarodowym spotkaniu.

Kategoria:

Za nami druga aktywność w tym roku szkolnym w ramach programu Erasmus+ „EU Values for Inclusion”. Dnia 17.11.21 na platformie ZOOM spotkali się uczniowie i koordynatorzy z 4 szkół z następujących krajów:
• IES Atenea (Instituto de Educación Secundaria) w Alcalá De Henares w Hiszpanii
• (Istituto Di Istruzione Superiore) I.I.S. "Alfonso Maria de' Liguori" w Sant'Agata De' Goti we Włoszech
• Osnovna Šola w Pivka w Słovenii
• Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu

Czytaj więcej...
Kategoria:

Rozpoczynamy w kolejnym roku pracę w projekcie Erasmus+ "EU Values for Inclusion". Pierwszym działaniem projektowym było wydarzenie sportowe. 24.09.2021 odbył się wirtualny Ogólnopolski Bieg Erasmus+
Reprezentacja naszej szkoły, uczniowie klasy 3TC Maciej Sroczyński, Karolina Sokołowska, Wiktoria Turczyn i Wiktor Bąk pod opieką pana Konrada Małeckiego biegli w sztafecie przez 60 minut, używając aplikacji mierzącej dystans i prędkość. Osiągnęli wspólnie wspaniały wynik : są na 28 miejscu w Polsce, na 285 startujących zespołów. Serdecznie gratulujemy!
Wszyscy zainteresowani projektem mogą się zgłaszać do pani Aliny Dziurgot lub pani Ewy Klimek.

Czytaj więcej...
Kategoria:

Mimo lockdownu i ograniczeń pandemicznych w ubiegłym roku szkolnym uczniowie 4 szkół (Hiszpania, Chorwacja, Włochy i Polska) pracowali w projekcie Erasmus+ "EU Values for Inclusion". Zgrali się online i zatańczyli wspólnie. Teraz możemy podziwiać pomysłową choreografię naszych uczniów z klas: 3TB: Sylwię Furgał, Pawła MIeszkowskiego, Igę Leśniak, Roksanę leśniak, Przemysława Kiliana, 3TCp Karolinę Bielatowicz i Weronikę Czapigę, i 3TC - Wiktorię Turczyn pod kierownictwem pani Ewy Klimek.

Czytaj więcej...
Kategoria:

 Uczniowie i nauczyciele ZSB  Mielec ukończyli kolejny międzynarodowy projekt europejski w ramach Akcji 2 programu Erasmus+ Edukacja szkolna – „From Columbus to Atlantis”. Pomimo nauki zdalnej w pandemii, dzięki technologii nadal podróżujemy i wirtualnie spotykamy się z uczniami z innych krajów europejskich! Odbyliśmy 5-dniową mobilność wirtualną „Dear Mir” zorganizowaną przez koordynatora projektu, nauczyciela z Anglii, pana Ian’a Kell na platformie ZOOM.

Czytaj więcej...