Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu
Kategoria:

22 maja 2023 roku klasa 4ap TB wraz z opiekunami Marią Pietras i Konradem Małeckim brali udział w szkoleniu teoretyczno-praktycznym w firmie PPG Tikkurila w Dębicy. Na początku wszyscy zostali bardzo ciepło przywitani pysznym śniadaniem i poczęstowani kawą. Następnie przyszedł czas na rozpoczęcie kursu. Uczniom humor jak zwykle dopisywał. Ich kreatywność zaskoczyła ich samych. Szkolenie teoretyczne prowadzone przez Panią Agnieszkę Gawle na temat prawidłowego doboru farb PPG Tikkurila w pomieszczeniach obiektów budowlanych, aplikacji i zastosowania kolorów w aranżacji wnętrz minęło bardzo szybko i było niezwykle interesujące.

Czytaj więcej...
Kategoria:

W dniu 15.05.2023r.uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu z klasy 4apTB kształcący się w zawodzie technik budownictwa oraz uczniowie IIaBS kształcący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z nauczycielami panią Marią Pietras i panem Konradem Małeckim udali się na wycieczkę szkoleniową do firmy GREINPLAST, producenta chemii budowlanej. Siedziba tej firmy znajduje się w Krasnem pod Rzeszowem.

Czytaj więcej...
Kategoria:

9 maja uczniowie ZSB wzięli udział w akcji krwiodawstwa "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" organizowanej przez Powiatową Straż Pożarną w Mielcu. Już od 9 rano dawcy mogli rejestrować się w mobilnym punkcie poboru krwi. To nie pierwsza akcja, w której uczniowie ZSB biorą udział, pokazując tym samym ogromną wrażliwość i bezinteresowność w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Opiekunami uczniów w trakcie akcji byli nauczyciele Magdalena Tomecka i Sławomir Kapinos.

Kategoria:

28 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbył się Dzień Otwarty Szkoły dla uczniów klas ósmych. Młodzież, która przybyła zobaczyć ZSB mogła poznać nauczycieli, zwiedzić poszczególne sale. Przewodnikami byli uczniowie mieleckiej „budowlanki”. Na odwiedzających czekało wiele konkursów i quizów związanych z zawodami budowlanymi, ale także z przedmiotami ogólnokształcącymi. Przyszli absolwenci szkół podstawowych mogli sprawdzić swoje umiejętności w rysowaniu, nauczyć się projektowania w programie AutoCAD 2D i 3D, oglądać projekty aranżacji wnętrz, obejrzeć prace uczniów branżowej szkoły. Na uczniów czekały też słodycze, ciasta i inne łakocie. Goście mogli też zrobić sobie szaloną, pamiątkową fotkę w szkolnej foto - budce.

Czytaj więcej...