Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu
Kategoria:

Dziś w spotkaniu z mieleckim ratownikiem, podróżnikiem, człowiekiem, który brał udział w misji OBWE na Ukrainie, panem Januszem Lombara brali udział uczniowie klas: 4Tap, 3Tap, 3 Tbp i 1 TCP. Uczniowie mieli okazję obejrzeć piękne zdjęcia i posłuchać ciekawych opowieści o dalekich rejonach świata. Usłyszeli również ważne przesłanie, że wszystko czego się nauczą dziś kiedyś zaprocentuje w ich życiu. Mam nadzieje, że dla wielu młodych uczestników tego spotkania stanie się ono inspiracją do działania.

Czytaj więcej...
Kategoria:

Wolontariusze z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu podczas I Mieleckiej Gali Wolontariatu otrzymali podziękowanie za swoją bezinteresowną pomoc, otwarte serce i wielkie zaangażowanie dla drugiego człowieka. Uczniowie i nauczyciele wraz z dyrekcją od wielu lat czynnie włączają się w działalność w ramach wolontariatu. Otrzymane wyróżnienie zobowiązuje i jest doskonałą okazją do zaprezentowania działań podjęty na przestrzeni wielu już lat.

Czytaj więcej...
Kategoria:

W Zespole Szkół Budowanych  w Mielcu został ogłoszony konkurs międzyklasowy na najpiękniejszą choinkę, wykonaną z polipropylenowych nakrętek. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali świąteczne drzewko. Pierwsze miejsce zajęły klasy IV TC i I TBp, drugą lokatę uzyskały klasy III TBp i IV TA, natomiast na trzecim miejscu znalazły się klasy IV TB i IV TCp. Należy podkreślić, iż wszystkie choinki zostały wykonane w ramach zbiórki nakrętek dla Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. Inicjatorkami konkursu były panie nauczycielki ZSB: Agnieszka Zborowska, Joanna Balcerzak, Iwona Kopera.

Czytaj więcej...
Kategoria:

Uczniowie z klasy IV TC wprowadzili cała społeczność szkoły w nastrój Świąt Bożego Narodzenia, przedstawiając Jasełka. Młodzież w czasie spektaklu zaprezentowała swoje talenty aktorskie. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły , że wszyscy poczuli magię zbliżających się Świąt. Nauczyciele i uczniowie wysłuchali także przepięknego wykonania kolęd na skrzypcach przez Darię Piecuch z klasy II TBp. Bożonarodzeniowy spektakl przygotowały panie nauczycielki : Agata Robak i Monika Sosińska.

Czytaj więcej...
Kategoria:

Młodzież Zespołu Szkół Budowlanych z Mielca dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego,, Wesoły Balonik II'' w Woli Pławskiej. W okresie przedświątecznym młodzież z naszej szkoły z otwartym sercem i ze śnieżkami udała się na spotkanie z dziećmi z Przedszkola Terapeutycznego w Woli Pławskiej. Zostaliśmy ciepło przywitani przez Panią Dyrektor, nauczycieli i pracowników przedszkola. Dzieci śpiewały piosenki, malowały kolorowanki z naszymi uczniami i mile spędzali czas. Bardzo dziękujemy uczniom za otwarte serce i za zaangażowanie. Organizatorami akcji byli nauczyciele naszej szkoły Pani Magdalena Chmielowska-Cięciwa i Pani Maria Pietras.

Czytaj więcej...