Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu
Kategoria:

 W dniu 20 września 2022r. w Dębicy w firmie PPG Tikkurila uczniowie klasy 4c TB kształcący się w zawodzie technik budownictwa o innowacji architektonicznej z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu, przeszli szkolenie: teoretyczne oraz praktyczne z zakresu wykonywania robót malarsko-dekoracyjnych oraz malowania natryskowego zrealizowane przez przedstawicieli firmy PPG Tikkurila. Opiekę podczas wyjazdu szkoleniowego sprawowali nauczyciele Pan Krzysztof Łapa i Piotr Machała. Szkolenie teoretyczne zostało przeprowadzone przez Panią Agnieszkę Gawle na temat aplikacji farb oraz techniki doboru kolorów i aranżacji wnętrz.

Czytaj więcej...
Kategoria:

Spotkanie Rodziców uczniów klas pierwszych z dyrekcją

22 września 2022 roku (czwartek) godz. 16.00 – Aula ZST

(następnie z wychowawcami w klasach)

Kategoria:

W Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas pierwszych Technikum nr 2 i Branżowej Szkoły I stopnia. Na auli ZST  zgromadzili się wszyscy pierwszoklasiści, którzy zostali powitani przez pana dyrektora Stanisława  Starzyka. Przewodnicząca  szkoły  Wiktoria Turczyn opowiedziała, jak miło spędza się czas w mieleckiej „budowlance”, ilustrując swoją opowieść licznymi zdjęciami, natomiast uczniowie z klasy IV TC przygotowali zabawny spektakl. Daria Pietras, uświetniła uroczystość  fantastycznym  wykonaniem piosenki Anny German „Tańczące Eurydyki”. Po oficjalnym powitaniu nie pozostaje nic innego, jak życzyć wszystkim samych sukcesów w murach ZSB.

Czytaj więcej...
Kategoria:

 

7 września 2022 w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu na auli ZST odbyła się akcja Narodowego Czytania. Wzięła w niej udział cała społeczność szkoły. Wybrani  uczniowie z klas IV TC,  IV TCp,  III TB pięknie czytali wybrane utwory z „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które były lekturą jedenastej edycji ogólnopolskiej akcji. Uczniowie: Wojciech Machnik, Wiktoria Pleban, Wiktoria Kubat, Martyna Kuchnia, Emilia Bieda, Martyna Ciuła, Maciej Sroczyński, Nicola Kowalska, Agnieszka Blacha, Wiktoria Turczyn, Adrian Kozioł, Karolina Bielatowicz, Tomasz Jasiński, przygotowali stroje i  pięknie czytali teksty, wcielając się w rolę bohaterów utworów. Krótką historię ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania zaprezentowała przewodnicząca SU Wiktoria Turczyn. Pan dyrektor Stanisław Starzyk przygotował dziesięć egzemplarzy pamiątkowych „Ballad i romansów”, które rozlosował wśród wszystkich uczestników. Dodatkowo książki zostały opatrzone pamiątkową pieczęcią, którą szkoła otrzymała z kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 

Czytaj więcej...
Kategoria:

8 września 2022 roku uczniowie klasy architektonicznej 4cpTB wraz z nauczycielami Krzysztofem Łapa i Piotrem Machała brali udział w szkoleniu prowadzonym przez przedstawicieli firmy Tikkurila w Dębicy Panią Agnieszkę Gawle i Pana Roberta Kosińskiego. Szkolenie teoretyczne zostało przeprowadzone przez Panią Agnieszkę Gawle na temat adekwatnej aplikacji farb oraz techniki doboru kolorów i aranżacji wnętrz.

Czytaj więcej...