Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu
Kategoria:

Uczniowie  z klasy II TA i II TB z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu wzięli udział w spektaklu „Skąpiec” Moliera. Przedstawienie odbyło się 19 listopada w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Komedię francuskiego twórcy zaprezentowali aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Warto wspomnieć, że „Skąpiec” znajduje się w wykazie obowiązkowych lektur szkolnych.  Organizatorkami były polonistki Jadwiga Stala – Dudek i Grażyna Paduch.

Kategoria:

Krew jest bezcennym lekiem, którego mimo usilnych, wieloletnich starań podejmowanych na całym świecie, dotychczas nie udaje się wyprodukować metodami laboratoryjnymi. Wobec powyższego, jedynym sposobem pozyskania krwi, jest jej oddawanie przez zdrowych i wrażliwych ludzi. W Zespole Szkół Budowlanych nie brakuje młodych osób, które doskonale zdają sobie sprawę, że zdrowie i życie człowieka jest wartością nadrzędną. Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa uczniowie klas pierwszych i drugich przygotowali plakaty promujące tą szlachetną ideę.

Czytaj więcej...
Kategoria:

11 listopada to znamienna data w życiu każdego Polaka, Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu w całym kraju organizowane są  uroczystości  upamiętniające rocznicę Odzyskania przez Polskę niepodległości. W Zespole Szkół Budowanych 10 listopada 2021 roku, w przeddzień święta, nauczyciele wspólnie z młodzieżą przygotowali wiele inicjatyw, przestrzegając reżimu sanitarnego w czasie pandemii covid - 19. Uczniowie wzięli udział w Wewnątrzszkolnym Dyktandzie Niepodległościowym, w wyniku eliminacji do ścisłego finału zakwalifikowało się 11 uczniów: Roksana Szelongiewicz ITCp,Julia Pogoda ITBp, Paweł Mieszkowski III TB, Katarzyn Kardyś IIITB,Jan Nowak II TA,Mateusz Kozioł III TA, Weronika Działo II TBp, Gabriela Ratusińska III TB, Nicola Kowalska II TB, Monika Guła III TBp, Rafał Pluta IIITBp.

Czytaj więcej...
Kategoria:

28 października 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu "Barwy Mojej Ojczyzny", którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół 1893" przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu i współfinansowaniu Powiatu Mieleckiego. Szkołę w tym prestiżowym konkursie Zespół Szkół Budowlanych reprezentowało troje uczniów: Daria Pietras, Wojciech Machnik i Katarzyna Wenc. Daria Pietras, uczennica klasy III TC o innowacji pedagogicznej projektowanie architektoniczne zajęła I miejsce w kategorii piosenka. Daria wykonała niezwykle trudny utwór Anny German „Tańczące Eurydyki”, którym zachwyciła jury. W kategorii recytacja nagrodę sponsora PZU otrzymał Wojciech Machnik także z klasy III TC , który zyskał uznanie jury wykonaniem wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Małe kina”. Laureatom konkursu gratulacje złożył  wicestarosta Powiatu Mieleckiego pan Andrzej Bryła, który od wielu lat wspiera utalentowaną młodzież z powiatu mieleckiego. Do konkursu uczniów przygotowała polonistka Jadwiga Stala – Dudek. 

Czytaj więcej...