Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu
Kategoria:

14.05.2024r. uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu z klasy Ia TB wraz z wychowawczynią panią Ewą Klimek i panią Marią Pietras udali się na wycieczkę szkoleniową do firmy GREINPLAST, producenta chemii budowlanej. Siedziba tej firmy znajduje się w Krasnem pod Rzeszowem.
Po miłym przyjęciu cała klasa wraz z opiekunami i doradcą technicznym panem Mikołajem Pilch udała się na zwiedzanie zakładu produkcji, magazynów i laboratorium. Uczniowie obserwowali pracę fachowców, a także zobaczyli w jaki sposób powstają produkty firmy Greinplast.

Czytaj więcej...
Kategoria:

 W dniu 24 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 2Tb i 2Tc byli na wycieczce w Rzeszowie na Politechnice Rzeszowskiej. Na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury wzięli udział w wykładzie i warsztatach. Nasi uczniowie wysłuchali bardzo ciekawego wykładu „Wokół przestrzeni publicznej w mieście” prowadzonego przez panią dr inż. arch. Annę Martykę, który stał się inspiracją do dalszych zajęć w grupach. Zadaniem uczniów było zaplanowanie rewitalizacji ulicy tak by spełniała określone, zapisane w planie, wymogi, a także wizualizacje tych rozwiązań na makiecie. Nad przebiegiem zajęć warsztatowych czuwali dr inż. arch Anna Martyka, dr inż. Krystian Sikorski oraz dr inż. arch Rafał Lichołai. Podsumowania prezentacji prac uczniów dokonała pani Kierownik Katedry Konserwacji Zabytków Anna Martyka poddając każdą pracę kształtującej ocenie. Wybrano najlepsze prace a zwycięzcy otrzymali upominki.

Czytaj więcej...
Kategoria:

26 kwietnia br. odbyło się uroczyste zakończenie roku klas piątych technikum. Pan dyrektor ZSB Stanisław Starzyk wręczył nagrody uczniom, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem z całego cyklu kształcenia. Absolwenci otrzymali podziękowania za udział w konkursach i olimpiadach , działalność w SU i kole recytatorsko - teatralnym a także działalność charytatywną. Młodzież z Samorządu Uczniowskiego pod opieką nauczycielek Agaty Robak i Moniki Sosińskiej przygotowała wzruszającą akademię.
Kochani Maturzyści życzymy Wam jak najlepszych wyników z egzaminów maturalnych 🥰

Czytaj więcej...