Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

Daria Mucha, tegoroczna maturzystka z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zajęła drugie miejsce w etapie wojewódzkim 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w kategorii poezja śpiewana,  tym samym awansując  do ścisłego finału.  Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najważniejszą imprezą ruchu miłośników żywego słowa w Polsce. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych, studentów oraz osób dorosłych. Przeprowadzany jest w drodze wielostopniowych eliminacji: powiatowych, rejonowych, wojewódzkich oraz spotkań finałowych. Daria zaśpiewała aż trzy utwory, w tym jedną własną interpretację. Muzykę do wiersza Juliana Tuwima skomponował Paweł Stanosz, który także akompaniował absolwentce w czasie występu w Przemyślu.

 

Kategoria:

 Uczniowie i nauczyciele ZSB  Mielec ukończyli kolejny międzynarodowy projekt europejski w ramach Akcji 2 programu Erasmus+ Edukacja szkolna – „From Columbus to Atlantis”. Pomimo nauki zdalnej w pandemii, dzięki technologii nadal podróżujemy i wirtualnie spotykamy się z uczniami z innych krajów europejskich! Odbyliśmy 5-dniową mobilność wirtualną „Dear Mir” zorganizowaną przez koordynatora projektu, nauczyciela z Anglii, pana Ian’a Kell na platformie ZOOM.

Czytaj więcej...
Kategoria:

9 czerwca 2021r.  Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu uzyskał patronat firmy Henkel Polska Sp. z o.o. która jest jedną z najprężniej działających firm chemii budowlanej marki Ceresit.
Henkel działa na całym świecie, oferując innowacyjne marki i technologie w trzech obszarach biznesowych: Adhesive Technologies (Klejów i Technologii), Beauty Care (Kosmetyków) i Laundry & Home Care (Środków Piorących i Czystości). Henkel Adhesive Technologies jest dziś liderem na rynku klejów, uszczelniaczy i produktów zabezpieczania powierzchni, wyznaczając kierunki rozwoju na przyszłość. Produkty konsumenckie i dla profesjonalistów to cztery produktowe platformy i cztery marki: Ceresit, Pattex. Loctite i Pritt.

Czytaj więcej...