Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

18 czerwca 2024 roku odbyła się XXIV edycja gali „Komputer dla Najlepszego” organizowana przez Starostwo Powiatowe w Mielcu. W tym roku szkolnym oprawę artystyczną przygotowywali uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Rokrocznie w czasie uroczystości zostają nagrodzeni uczniowie ze szkół ponadpodstawowych za najlepsze osiągnięcia w olimpiadach i konkursach a także za sportowe sukcesy. Aż pięciu uczniów ZSB otrzymało wyróżnienia za wybitne osiągnięcia edukacyjne i sportowe: Kamil Śpiewak, uczeń IV klasy Technikum Nr 2 za zajęcie II miejsca w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, Szymon Światowiec - finalista Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, Jakub Ćwik - Finalista Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” z Branżowej Szkoły I stopnia. Za sukcesy sportowe nagrodę otrzymali: Julia Juras - Wicemistrzyni Europy Mistrzostwa Europy w Ju-Jutsu Malgrat de Mar (Hiszpania), Mistrzyni Polski XIX Mistrzostwa Polski Combat Aikido, Wicemistrzyni Polski, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, II miejsce Grand Prix Polski w Combat Jiu -Jitsu, I miejsce Puchar Polski Jiu – Jitsu i Olaf Stec - I miejsce (rzut młotem) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Lekkoatletyczne Ułów Przemyślu, I miejsce (rzut młotem) Ogólnopolski Mityng KKL Stal w Stalowej Woli, I miejsce (rzut młotem) 66 Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce, III miejsce (rzut młotem) Dzień Miotacza 2024. Maturzystką nominowaną do nagrody głównej była Angelika Ziobroń.

Czytaj więcej...

 5 czerwca w III Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbył się wojewódzki etap Olimpiady „Solidarności” pt. „Dwie dekady historii”. W konkursie wzięła udział młodzież z mieleckich szkół ponadpodstawowych, która wcześniej triumfowała w zmaganiach na etapie szkolnym. Olimpiada „Solidarności” to prestiżowy konkurs historyczny, który obejmuje okres od 1970 do 1990 roku. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy historycznej z tamtych lat, kształtowanie postaw patriotycznych oraz utrwalanie pamięci o dziedzictwie NSZZ „Solidarność”.
Laureaci etapu centralnego, który odbędzie się w Gdańsku, mogą liczyć na indeksy na renomowane uczelnie wyższe w kraju oraz atrakcyjne nagrody. W związku z tym, aby zachęcić młodzież do aktywnego uczestnictwa w olimpiadzie i uhonorować najlepszych uczestników z powiatu mieleckiego, Mielecka NSZZ „Solidarność” zdecydowała się ufundować atrakcyjne nagrody finansowe dla najlepszych uczestników.
Spośród uczestników etapu wojewódzkiego wybrano i nagrodzono cztery osoby, które uzyskały najwyższe wyniki. Co ciekawe, wszyscy nagrodzeni zdobyli równą ilość punktów, co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie wiedzy i przygotowania uczestników. Najlepsi okazali się reprezentanci trzech mieleckich szkół średnich: Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego oraz V Liceum Ogólnokształcącego. Nagrody otrzymali:
Kacper Kozioł (ZS Groszkowskiego)-opiekun L. Łanucha
Katarzyna Uzar i Szymoń Światowiec-ZSB w Mielcu opiekun: B. Starzyk i I. Kopera
Anna Urbanik-V LO -opiekun P. Ćwięka

Czytaj więcej...