Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

Daria Mucha, tegoroczna maturzystka z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zajęła drugie miejsce w etapie wojewódzkim 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w kategorii poezja śpiewana,  tym samym awansując  do ścisłego finału.  Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najważniejszą imprezą ruchu miłośników żywego słowa w Polsce. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych, studentów oraz osób dorosłych. Przeprowadzany jest w drodze wielostopniowych eliminacji: powiatowych, rejonowych, wojewódzkich oraz spotkań finałowych. Daria zaśpiewała aż trzy utwory, w tym jedną własną interpretację. Muzykę do wiersza Juliana Tuwima skomponował Paweł Stanosz, który także akompaniował absolwentce w czasie występu w Przemyślu.

 


Uczniowie wszystkich klas architektonicznych wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie „Pastisz w sztuce”, czyli musieli wykonać zdjęcia, odwzorowujące dany obraz. Utrudnienie polegało na tym, że na zdjęciach mieli być uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, odpowiednio ucharakteryzowani. Młodzież wykazała się niezwykłym talentem i kreatywnością.  Zdjęcia są tak perfekcyjne, że czasami trudno odróżnić od dzieła malarskiego. W większości prac odwzorowano obrazy  artystów młodopolskich: Stanisława Wyspiańskiego, Wojciecha Weissa, Jacka Malczewskiego, Józefa Pankiewicza, Eduarda Maneta, Kazimierza Sichulskiego i wielu innych. Działa uczniów przerosły oczekiwania organizatorów, dlatego bardzo trudno było wyłonić  zwycięzców. Poniżej  zaprezentowano 37 najpiękniejszych prac. Pomysłodawczyniami konkursu były nauczycielki ZSB: Anna Matras – Moryl, Elżbieta Światowiec i Jadwiga Stala – Dudek.

 

 pastisz «dzieło plastyczne lub utwór literacki albo muzyczny będące świadomym naśladownictwem innego dzieła lub jakiegoś stylu»

Czytaj więcej...

Daria Mucha, uczennica Zespołu Szkól Budowlanych w Mielcu, została laureatką eliminacji powiatowych do 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezja śpiewana. 15 kwietnia będzie walczyć w etapie międzypowiatowym konkursu, który odbędzie się w Tarnobrzegu. Konkurs organizowany od 1956 roku przez Towarzystwo Kultury Teatralnej i jest najbardziej prestiżową imprezą dla utalentowanej artystycznie młodzieży.

 

 

 

  Uczniowie ZSB mięli za zadanie narysować naszą szkołę w ramach projektu ERASMUS +.
Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce: Kardyś Katarzyna kl. II TB
II miejsce: Smolińska Patrycja kl. II TC i Kowalska Nikola kl. I TBp
III miejsce: Kotwica Sandra kl. I TBp i Gancarz Julia kl. II TCp
Wyróżnienia:
Lech Karolina kl. II TC
Bielatowcz Karolina kl. II TCp
Czapiga Weronika kl. II TCp
Witas Wiktoria kl. IV TC
Kmieć Katarzyna kl. II TC
Wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się na zakończenie roku szkolnego. Konkurs zorganizowały nauczycielki: Anna Matras-Moryl, Klaudia Rusin oraz Alina Dziurgot. Dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Czytaj więcej...

W związku z nowym projektem ERASMUS EU Values for Inclusion zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie rysunkowym z atrakcyjnymi nagrodami. Szkoła to budynek, jego bryła, elewacje, otoczenie, pomieszczenia wewnątrz. Współtworzymy ją również my wszyscy. W obecnej sytuacji szkoła przeniosła się do domów, do telefonów, laptopów, tabletów. Pomimo, iż nie mamy możliwości spotykać się razem w budynku szkoły zapewne pamiętamy go dobrze.
Tematem konkursu jest właśnie budynek naszej szkoły - Zespołu Szkół Budowlanych znajdujący się w kompleksie budynków. Spróbujcie swoich sił i ukażcie ten budynek w wybrany przez siebie sposób. (Można skorzystać ze zdjęć dostępnych w internecie: widok elewacji frontowej, rzut z lotu ptaka, perspektywa całości kompleksu itp.) Pokażcie wszystkim co tak naprawdę w nim lubicie, podziwiacie.
Technika jest dowolna: ołówek, węgiel, tusz lawowany, rysunek pędzlem, akwarela itd. Można pokazać budynek w kontekście całego zespołu, przedstawić tylko segment B, zilustrować charakterystyczny fragment korytarzy i sal.
Prace należy przesyłać w formie elektronicznej do 6 kwietnia.
Wykonaj rysunek na formacie A3, zrób jego dokładne zdjęcie, opisz imieniem i nazwiskiem oraz klasą w pliku.
Gotowy plik prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gdy wrócimy do zdalnego nauczania najlepsze prace wywiesimy na tablicy więc zachowaj rysunek w idealnym stanie:)
POWODZENIA!!
Organizatorzy konkursu: Klaudia Rusin, Anna Matras-Moryl, Alina Dziurgot.