Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

 Rafał Matyka uczeń Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu został laureatem etapu centralnego II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Procesie Inwestycyjno –Budowlanym, zajmując II miejsce. Finał odbył się 26 kwietnia br. w Stalowej Woli. Organizatorem konkursu był Starosta Stalowowolski, zaś Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli – koordynatorem organizacyjnym. Olimpiada jest jedynym w kraju konkursem z zakresu podstawowych przepisów prawa, regulujących proces inwestycyjno – budowlany, przeznaczonym dla uczniów szkół ponadpodstawowych kształcących się w zawodzie technik budownictwa z terenu całego kraju. Uczeń ZSB musiał wykazać się wiadomościami z zakresu znajomości podstawowych przepisów prawa, regulujących proces inwestycyjno – budowlany. Opiekunem naukowym laureata była nauczycielka przedmiotów zawodowych Maria Pietras.

Czytaj więcej...

Roksana Leśniak uczennica Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu została finalistką Centralnego etapu XXXVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych ,który odbył się na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, natomiast gala wręczenia nagród w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Uczennica ZSB zakwalifikowała się do finału z 4 miejsca w całym okręgu rzeszowskim, gdzie rywalizowała z 96 uczestnikami, z których tylko 6 dostało się do ścisłego finału.

Czytaj więcej...

4 kwietnia w ZSB odbyło się Dyktando z Języka Angielskiego dla Klas Maturalnych. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas ostatnich Technikum Budowlanego. Organizatorzy dyktanda - Magdalena Tomecka i Sławomir Kapinos podkreślają, że poziom uczestników był bardzo wysoki. Ostatecznie I miejsce zajęła Dominika Stępień, II miejsce Wiktoria Pleban, III miejsce Gabriela Babula. Pan Dyrektor rozdał zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i nagrody, a zarazem wyraził słowa uznania dla uczestników i pogratulował bardzo dobrej znajomości angielskiej ortografii.

Czytaj więcej...

W dniu 24 kwietnia 2023 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się XI Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadpodstawowych w której udział wzięło 14 drużyn w trzyosobowym składzie. Wśród uczestników znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu:
Aleksandra Hyjek, Aleksandra Janeczek, Aleksandra Szwakop, Amelia Lis, Joanna Pietras, Maria Działo, Maria Mądziel, Martyna Cichoń, Nicol Piwnica oraz Wiktoria Kusek. Uczniowie mieli w części I rozwiązać test sprawdzający wiedzę z udzielania pierwszej pomocy. Część II składała się z trzech konkurencji praktycznych:
1. Osoba nieprzytomna oddychająca.
2. Osoba z zatrzymanym oddechem - RKO.
3. Wypadek - osoba przytomna z obrażeniami ciała.
W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła drużyna z ZSB:
Nicol Piwnica, Wiktoria Kusek oraz Aleksandra Janeczek.
Miejsce drugie wywalczyło II Liceum Ogólnokształcące, a miejsce III przypadło ZST. Uczniów do olimpiady przygotowywali nauczyciele edukacji dla bezpieczeństwa Lucjan Gołębiowski oraz Stanisław Starzyk.

Czytaj więcej...