Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

24 kwietnia 2024 roku odbyło się uroczyste posumowanie XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w okręgu rzeszowskim. Uroczyste wręczenie nagród najlepszym szkołom odbyło się na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Uczniowie, reprezentujący Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej W Mielcu, zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy, dzięki temu szkoła zajęła II miejsce w zawodach okręgowych. Puchar i pamiątkowy dyplom odebrał dyrektor ZSB Stanisław Starzyk.

Czytaj więcej...

Sukcesem uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zakończyła się XII Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Mieleckiego, która odbyła się 12 kwietnia w auli zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.
W olimpiadzie wystartowało 12 drużyn w trzyosobowym składzie. Każda z drużyn miała do rozwiązania test składający się z 30 pytań oraz trzy konkurencje praktyczne: osoba oddychająca nieprzytomna, resuscytacja krążeniowo oddechowa oraz udzielenie pomocy poszkodowanym w wypadku.

Czytaj więcej...

W dniu 25 marca 2024 r. w Chorzelowie odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu reprezentowały dwie uczennice z klasy I TB Maria Drózd i Marika Działo pod opieką nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Lucjana Gołębiowskiego. Obie uczennice zakwalifikowały się do etapu powiatowego, który zostanie przeprowadzony 20 kwietnia 2024 r. w Mielcu.

Czytaj więcej...

Trzech uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu dostało się do finału XLVI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, który odbył się w Zielonej Górze. Szymon Światowiec, Kamil Śpiewak i Adrian Juranty musieli zmierzyć się z 75 najlepszymi uczniami z 25 najlepszych szkół z całej Polski. Finał składał się z dwóch etapów. W pierwszym młodzież pisała testy i rozwiązywała zadania tekstowe,  musiała się także wykazać wiedzą praktyczną, wykonując zadania w terenie. Do drugiego etapu zmagań finałowych przeszło już tylko 20 najlepszych olimpijczyków, w tym dwóch z ZSB. Szymon Światowiec i Kamil Śpiewak musieli wykazać się ogromna wiedzą z zakresu geodezji i kartografii rozwiązując testy i zadania otwarte.

Czytaj więcej...

Dnia 15.03 .2024 odbył się I etap konkursu "Turbolandeskunde" - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka niemieckiego, którego koordynatorem była p.Joanna Rusin i p. Ewa Klimek. Uczniowie w 3 osobowych grupach pisali test z wiedzy o kraju niemieckojęzycznym jakim jest Szwajcaria. Łącznie brało udział 33 uczestników.
Do drugiego etapu, który odbędzie się 19.04 przeszła jedna grupa w składzie:
Czarnik Natalia, Karaś Maksymilian i Magdalena Jaźwiec. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w II etapie.

Czytaj więcej...