Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

Tak konkurs rozstrzygnięty ale wybór najlepszych prac był niezwykle trudny. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wszystkim należą się gratulacje .Obiór  sztuki jest zawsze bardzo osobisty  a ocena subiektywna. Oto wyniki a  prace możecie wciąż oglądać na szkolnej stronie fb, Instagramie lub stronie mieleckiego starostwa powiatowego. 

I miejsce

Wiktoria Turczyn kl.IITC

II miejsce

- Wiktoria Pleban kl.IITC

  -Nicola Kowalska kl.ITBp

III miejsce

 Wojciech Machniak klIITC

Magdalena  Czapka kl lIITC

Gabriela Szeleś kl.I TBP

Wyróżnienie

 Paulina Kapusta kl  IITC

Hubert Sroczyński kl ITBp

Kamila Knap kl IIITC

Wiktoria Suchecka kl IIITC

Laura Falarz kl ITBp

Natalia Woźniak kl IITC

Zuzanna Strycharz kl IITCp

Weronika Bielas  kl IITCp

Marlena Serafińska kl II TC

Gabriela Popiołek kl ITBp

Daria Mucha, tegoroczna maturzystka z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zajęła drugie miejsce w etapie wojewódzkim 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w kategorii poezja śpiewana,  tym samym awansując  do ścisłego finału.  Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najważniejszą imprezą ruchu miłośników żywego słowa w Polsce. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych, studentów oraz osób dorosłych. Przeprowadzany jest w drodze wielostopniowych eliminacji: powiatowych, rejonowych, wojewódzkich oraz spotkań finałowych. Daria zaśpiewała aż trzy utwory, w tym jedną własną interpretację. Muzykę do wiersza Juliana Tuwima skomponował Paweł Stanosz, który także akompaniował absolwentce w czasie występu w Przemyślu.

 

  Uczniowie ZSB mięli za zadanie narysować naszą szkołę w ramach projektu ERASMUS +.
Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce: Kardyś Katarzyna kl. II TB
II miejsce: Smolińska Patrycja kl. II TC i Kowalska Nikola kl. I TBp
III miejsce: Kotwica Sandra kl. I TBp i Gancarz Julia kl. II TCp
Wyróżnienia:
Lech Karolina kl. II TC
Bielatowcz Karolina kl. II TCp
Czapiga Weronika kl. II TCp
Witas Wiktoria kl. IV TC
Kmieć Katarzyna kl. II TC
Wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się na zakończenie roku szkolnego. Konkurs zorganizowały nauczycielki: Anna Matras-Moryl, Klaudia Rusin oraz Alina Dziurgot. Dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Czytaj więcej...


Uczniowie wszystkich klas architektonicznych wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie „Pastisz w sztuce”, czyli musieli wykonać zdjęcia, odwzorowujące dany obraz. Utrudnienie polegało na tym, że na zdjęciach mieli być uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, odpowiednio ucharakteryzowani. Młodzież wykazała się niezwykłym talentem i kreatywnością.  Zdjęcia są tak perfekcyjne, że czasami trudno odróżnić od dzieła malarskiego. W większości prac odwzorowano obrazy  artystów młodopolskich: Stanisława Wyspiańskiego, Wojciecha Weissa, Jacka Malczewskiego, Józefa Pankiewicza, Eduarda Maneta, Kazimierza Sichulskiego i wielu innych. Działa uczniów przerosły oczekiwania organizatorów, dlatego bardzo trudno było wyłonić  zwycięzców. Poniżej  zaprezentowano 37 najpiękniejszych prac. Pomysłodawczyniami konkursu były nauczycielki ZSB: Anna Matras – Moryl, Elżbieta Światowiec i Jadwiga Stala – Dudek.

 

 pastisz «dzieło plastyczne lub utwór literacki albo muzyczny będące świadomym naśladownictwem innego dzieła lub jakiegoś stylu»

Czytaj więcej...

Daria Mucha, uczennica Zespołu Szkól Budowlanych w Mielcu, została laureatką eliminacji powiatowych do 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezja śpiewana. 15 kwietnia będzie walczyć w etapie międzypowiatowym konkursu, który odbędzie się w Tarnobrzegu. Konkurs organizowany od 1956 roku przez Towarzystwo Kultury Teatralnej i jest najbardziej prestiżową imprezą dla utalentowanej artystycznie młodzieży.