Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

Krew jest bezcennym lekiem, którego mimo usilnych, wieloletnich starań podejmowanych na całym świecie, dotychczas nie udaje się wyprodukować metodami laboratoryjnymi. Wobec powyższego, jedynym sposobem pozyskania krwi, jest jej oddawanie przez zdrowych i wrażliwych ludzi. W Zespole Szkół Budowlanych nie brakuje młodych osób, które doskonale zdają sobie sprawę, że zdrowie i życie człowieka jest wartością nadrzędną. Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa uczniowie klas pierwszych i drugich przygotowali plakaty promujące tą szlachetną ideę.

Prace mają na celu uświadomić społeczności szkolnej, że ta forma wolontariatu jest bardzo ważna. Rokrocznie grono krwiodawców z naszej szkoły się powiększa. W tym roku w szkolnym klubie HDK przybyło kilkanaście nowych nazwisk. Uczniom, którzy w ostatnim czasie zdecydowali się na oddanie krwi, gratulujemy odwagi! Wszystkim Krwiodawcom z ZSB życzymy sukcesów w każdej sferze życia. Dużo zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń i uśmiechu na każdy dzień!

Kategoria: