Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

22 czerwca 2021 roku w Sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu odbyła się Gala „Komputer dla najlepszego” zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Mielcu. W czasie uroczystości zostali docenieni najlepsi maturzyści szkół ponadpodstawowych powiatu mieleckiego jak również najbardziej utalentowani uczniowie. Na gali nie zabrakło uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu.

Karolina Chrabąszcz, absolwentka z klasy IV TC znalazła się wśród ośmiu najzdolniejszych maturzystów. Ukończyła szkołę ze średnią ocen 5,37, a także była finalistką i laureatką licznych konkursów:

1.     Laureatka eliminacji V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim” (2018/2019)

2.     Laureatka  V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”( 2018/2019)

3.     Laureatka eliminacji VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim” (2020/2021)

4.     Finalistka VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”  (2020/2021)

5.     Laureatka XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2018. pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska – Białej.  Opowiadanie uczennicy znalazło się wśród 32 tekstów, których twórcy otrzymali tytuł laureata. Nagrodzone teksty zostały opublikowane w specjalnym almanachu. Należy podkreślić, iż tekst został wyłoniony z 1311 prac, które zostały przysłane na konkurs.

Wśród 14 najbardziej utalentowanych uczniów nagrodzono Dawida Piłata z klasy III TC, wybitnego sportowca w rzucie młotem, który pobił rekord Polski w juniorach i  przed rokiem zajął czwarte miejsce w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w Baku. Pod koniec czerwca w Przemyślu juniorskim sprzętem rzucił 75,59 m. Tym samym został rekordzistą Polski. Dotychczas najlepszym regulaminowym wynikiem 6-kilogramowym młotem był rezultat Fajdka, czterokrotnego mistrza świata i rekordzisty kraju, który wynosił 75,31 m. To było 12 lat temu. 25 czerwca w TVP SPORT możemy oglądać występ Dawida na Mistrzostwach Polski.

– Dużym zaszczytem jest dla nas możliwość docenienia Was, drodzy uczniowie. Serdecznie gratuluję Wam osiągnięć, wygranych konkursów i olimpiad. Dziękuję także za zaangażowanie nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy potrafili odpowiednio ukierunkować dostrzeżony w Was potencjał i rozwinąć Wasze talenty. Życzę Wam sukcesów w dalszej nauce, maturzystom – pomyślności w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej, ale na ten moment, przede wszystkim, zasłużonego wakacyjnego odpoczynku – powiedział do zebranych Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Gratulacje, wyrazy uznania i nagrody przekazywali wyróżnionym uczniom także: Wicestarosta Powiatu Mieleckiego pan Andrzej Bryła, Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu w Radzie Powiatu Mieleckiego Adam Jastrząb oraz Prezes Kirchhoff Polska Janusz Soboń.

 

 

 

 

 

Kategoria: