Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

,,Byłaś dla nas radością i dumą,
jak stal prężna, jak żywioł surowa,
ustom - pieśnią, sercu - krwawą łuną,
ARMIO KRAJOWA”

14 lutego obchodzona będzie 80. rocznica przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Święto patrona naszej szkoły - Żołnierzy Armii Krajowej ma szeroki wymiar wychowawczy, społeczny i historyczny.
Rokrocznie społeczność naszej szkoły przypomina bohaterskie dokonania żołnierzy Armii Krajowej 14 lutego, w rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.
Tradycją szkoły stały się apele pamięci, uroczyste akademie i spotkania rocznicowe, w których uczestniczyli świadkowie historii oraz cenieni działacze samorządowi, społeczni i kulturalni regionu. Dziś, kiedy nie ma nas w szkole, nie możemy zorganizować akademii- także pamiętamy. Jako uczniowie i nauczyciele tej szkoły czujemy się zobowiązani do pielęgnowania tego wszystkiego, co się zdarzyło, z czego wyrastamy.
Przywracanie pamięci o etosie Państwa Podziemnego było możliwe dzięki naszym uczniom, którzy zawsze bardzo chętnie i z zaangażowaniem włączali się w budowanie historii Naszej Szkoły. Z mroku zapomnienia wydobywano biografie ludzi niezłomnych, Żołnierzy Armii Krajowej poświęcających swe życie w walce o wolność Ojczyzny.

Kategoria: