Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

W dniach 16-17 października 2021r. w dworze Ostoia w Klimkówce k/ Rymanowa grupa 17 nauczycieli przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu w ramach cyklu szkoleń doskonalących, przeszła szkolenie zawodowe: teoretyczne oraz praktyczne z zakresu zastosowania nowoczesnych rozwiązań w budownictwie. Pierwsze szkolenie przeprowadzone zostało 16 października przez doradcę technicznego firmy budowlanej Selena SA Tytan Professional - Pana Tomasza Krzysztofika, który omówił zastosowanie innowacyjnych produktów firmy Selena SA, prezentując zebranym nowe produkty firmy stosowane w branży budowlanej, w ciekawy sposób doradzał jak postępować przy wykonywaniu dociepleń aby nie popełnić błędów wykonawczych. Tytan Professional to szeroka gama produktów przeznaczonych do prac budowlanych i wykończeniowych, obejmująca piany poliuretanowe, uszczelniacze, kleje, impregnaty do drewna, taśmy, systemy ociepleń, zaprawy, tynki, farby i wiele innych. Nauczyciele byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy i doświadczenia wykładowcy. Na zakończenie tej części szkolenia uczestnicy mieli okazję praktycznie sprawdzić skuteczność części prezentowanych produktów, jak również czynnie sprawdzić swoje umiejętności wykonawcze. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty z ukończonego szkolenia oraz drobne upominki.


Drugie szkolenie 17 października przeprowadził znany już zebranym z poprzednich szkoleń pan Robert Kosiński, przedstawiciel firmy TIKKURILA, który także i tym razem w niezwykle interesujące sposób przedstawił uczestnikom szkolenia podstawowe informacje na temat właściwości i aplikacji farb ze szczególnym naciskiem na produkty marki TIKKURILA oraz BECKER. Prowadzący przypomniał zebranym zasady prawidłowego malowania ścian i sufitów, omówił nowatorskie metody ochrony i dekoracji powierzchni drewnianych i metalowych oraz zaprezentował możliwość zastosowania innowacyjnych efektów dekoracyjnych. To szkolenie także zakończyło się rozdaniem uczestnikom szkolenia Certyfikatów potwierdzających udział w szkoleniu.
Wszyscy uczestnicy szkolenia zgodnie potwierdzili, że zaplanowany oraz zorganizowany przez p. Marię Pietras wyjazd szkoleniowy był niezwykle ciekawy oraz że zaowocuje on ciekawymi wykładami oraz interesującymi lekcjami praktycznymi dla uczniów naszej szkoły.

Kategoria: