Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

 30 września 2021r. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyła się innowacyjna lekcja z przedmiotów zawodowych przeprowadzona przez specjalistów z firmy Tikkurila. Szkolenie teoretyczno – praktyczne zostało przeprowadzone przez pana Roberta Kosińskiego – przedstawiciela firmy Tikkurila, gdzie uczniowie pod czujnym okiem pana Roberta mogli spróbować swoich sił przy prawidłowym przygotowaniu podłoża pod roboty malarskie i wykonywaniu dekoracyjnych robót malarskich oraz zdobyć więcej informacji na temat nowatorskich rozwiązań z zastosowaniem produktów firmy Tikkurila.


Przedstawiciele zaprezentowali nowe farby dekoracyjne do malowania wnętrz i elewacji opracowane przez zespół projektantów i designerów oraz sposób malowania nimi. Dodatkowo pani Agnieszka Gawle przedstawiciel firmy Tikkurila tłumaczyła jakie są zasady dopasowywania kolorów w zależności od gry światła, które ma ogromne znaczenie w wystroju wnętrz i odbioru wzrokowego. Uczestnicy szkolenia byli pod ogromnym wrażeniem nie tylko produktów Tikkurila i możliwości jakie dają one użytkownikom, ale także wiedzy i kompetencji prowadzących szkolenie teoretyczne i praktyczne. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Dzięki zapoznaniu się z nowinkami technicznymi, przyszli fachowcy branży budowlanej unikną powielania popularnych rozwiązań, a zastosują nowe, pasujące do współczesnych wnętrz i elewacji obiektów budowlanych. W zajęciach uczestniczyła młodzież z klasy Iap Branżowej Szkoły I Stopnia i IIIbp Technikum Budowlanego. Organizatorką lekcji była mgr inż. Maria Pietras nauczyciel przedmiotów zawodowych.
Serdecznie dziękujemy przedstawicielom firmy Tikkurila za cenne informacje, poświęcony czas, certyfikaty dla uczestników szkolenia.

 

Kategoria: